Téli Immunerősítés

Megint elindultak az influenza vírusok útnak…és itt most nem a Kínából eredő Corona vÍrusra gondolok, hanem az általános január-februárira, amitől minden évben oly sokan félnek. Főleg az ovisok adják át szeretettel egymásnak-mindenkinek, lehet, hogy az együttérzést gyakorolják így, de nem mindenki örül neki (iskolások lehet, mert hiányozhat az iskolából:)). Ilyenkor megindulnak a vitamin fogyasztások, csoda és varázsszerek beszerzései, interneten osztogatják mamák egymásnak a tanácsokat.

Ma azon gondolkodtam ezzel kapcsolatban, hogy hányan gondolnak előre erre az időszakra és már ősztől készítik fel magukat, gyermekeiket, hogy erős immunrendszerük legyen? Sajnos a tapasztalatom nem túl jó, valahogy a tervezésben a sielés megvan, de a saját egészségünkre való előfigyelés nem annyira…Pedig mennyire egyszerű lenne és nem okozna problémát sem.

Bacik ellen vannak gyógyszerek, de tudjuk, hogy a vírusra nincs. Az antibiotikum a bacilusokra van.

„A vírusok ellen az élőlények immunrendszere védekezik, amelyet oltással fel lehet készíteni a fertőzés elleni még hatékonyabb válaszra. Vannak olyan vírusok is, amelyek képesek kikerülni az immunrendszert. Az antibiotikumok nem hatékonyak a vírusok ellen. ” https://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%ADrus

Tehát a szervezet megerősítésével kell foglalkozni, hogy elkerüljük ezeket a megbetegedéseket.

Hogyan?

-A hideg beköszöntével elkerüljük a hideg ételek, italok fogyasztását. (a hideg sör nyáron jó 🙂 )

  • Ne együnk gyakran narancsot, mandarint, déli gyümölcsöket, mert ezek hűtenek (Déli gyümölcs-ami azért terem meleg éghajlaton, hogy hűtsön)
  • Meleg leveseket együnk, főleg a krémleveseket ajánlom, liszthabarás nélkül.
  • Nem eszünk csípőset, mert az is hűt-izzadásra gondoljunk miért van….
  • Gyömbért, kurkumát, fahéjat, szegfűszeget tehetünk bele az ételünkbe, mert ezeknek melegítő hatásuk van. A gyömbéres teát citrommal csak akkor ajánlom, ha nincs láz (emeli a hőt) és ha valakinek nincs a májával problémája, mert nagyon aktiválja a máj működését és az hirtelen hőt okozhat.
  • Felnőtteknek napi 6-8 szem Goji bogyót (Lícium gyümölcs) , gyerekeknek 3-4 szemet ajánlok a vese, máj, életerő segítésére. Többet nem jó enni, mert a protenciát is növeli, és problémát okozhat 🙂
  • Felnőtteknek ginseng ampulla reggelente egy db, ha nagyon le vagyunk robbanva
  • Jujuba gyümölcs (kínai Datolya) nagyon sok C vitamint és értékes tápanyagokat tartalmaz, de néha szorulást okoz, ezért figyeljünk erre oda.
  • Gyökérzöldségek, de főleg a zeller ami támogatja a vese funkciókat, segíti a kimerüléstől megvédeni azt. Lehet főve, levesnek vagy sütve enni.
  • Ilyenkor a zöldségeket kicsit tovább főzzük, mert a gyomrunk a hideg miatt nem tudja a nyerset  annyira feldolgozni. Emiatt se együnk salátákat, csak, ha nagyon kívánjuk.
  • Sütőtök, édesburgonya minden mennyiségben, mindeféle módon elkészítve. Gyermekeinknek minél előbb adjuk ezeket a zöldségeket, mert tele vannak fontos tápanyaggal! A sárga szín a gyomor működést segíti a kínai gyógyászat szerint. A homoktövis is ide tartozik , napi egy kis kupica akár mézzel vagy vmi ivólével összekeverve csodákat művel.
  • Reggelire a meleg kása félék a nyerők, rostban gazdag, meleg étel szintén segíti a hideg miatti emésztési problémákat.
  • Propolisz cseppek, szopogatós cukorka segít a torok, felsőlégutak, bélrendszer regenerálódásában.
  • Meleg lábak-végtagok 🙂 Mindig figyeljünk oda, hogy a lábaink, medencénk melegen legyen. A húgyúti, nőgyógyászati problémák legtöbb esetben emiatt is alakulnak ki. (de a derékfájás is). Esténként a filmnézés közben lavórba meleg vízbe rakjunk egy marék normál sót és áztassuk a lábunkat. Nőknek ajánlott a sós vízes ülőfürdő hetente többször-megelőzhetőek vagy akár hasznosak is a nőgyógyászati problémáknak, mint ciszta, mióma.
  • Ha elkezdünk köhögni, vagy azt érezzük, hogy hideg a mellkasunk, akkor a bioboltban vegyünk Szerzetesek Körtéje gyümölcsöt, amit teának megcsinálhatunk, és napi 1 literrel megihatunk. Segíti a tüdő chi áramlását. Édesítésre is használhatjuk, mivel alapvetően édes. Elég belőle a külső héj leszedése után a belső gyümölcsből a felét leforrázni egy liter vízbe. Megelőzésnek is jó-nem ismert a mellékhatása.
  • Együnk fermentál ételeket! A bélflóra egészségéről nagyon sokat olvashatunk és tudjuk, hogy összefüggésben van az immunrendszerünk működésével és az idegrendszerünkkel is. Több millió bélbaci tanyázik jó esetben bennünk, amelyek a tápanyagok lebontásában és a bélműködésünkért felelősek! A modern kori feldolgozott élelmiszerek (ami nem élő táplálék) és a túlzott antibiotikumok használatata sajnos károsítja a bacik meglétét a beleinkben. Ezáltal alakulnak ki az allergiák, felszivódási problémák, akár autoimmun betegségek is (lsd. Dr Guseo András könyveit, videóit). A kovászolt kenyér, a kefír, a kovászolt uborka, savanyú -erjesztett káposzta az őseink mindennapi tápláléka volt, és ezekben az élelmiszerekben sok olyan hasznos probiotikum van, ami minden nap kell a szervezetünknek! Lehet otthon más mindenféle zöldséget, hüvelyest, gabonát fermentálni, ezekben ugyanúgy megvannak ezek a dolgok (laktobacilus, stb)
  • Ha a vitamin és nyomelem állományunk kifogyott, akkor olyan pótló szereket együnk, amelyekről tudjuk, hogy élő táplálékból vonták ki őket. A felszívódási képességük ezeknek jobb, mint a csak kémiai úton előálítottaknak. A C vitamin szedésénél figyeljünk arra, hogy valakinek a szervezetét savasítja az Ascorbinsav, ha porban (kapszula) veszi be. Részesítsük előnyben a csipkebogyó, acerola, homoktövis kivonatokat. A vese vagy epe kövesedésre hajlamos embereknek vigyázni kell a C vitamin szedésére, mert hajlamosíthatja őket jobban.
  • D vitamin hozzájárul a vér normál kalciumszintjének fenntartásához, a kalcium és a foszfor normál felszívódásához, hasznosulásához. ( A foszfor részt vesz a normál csontozat fenntartásában.) Szerepet játszik a sejtosztódásban, hozzájárul az egészséges izomfunkció, csontozat, a normál fogazat fenntartásához, illetve az immunrendszer normál működéséhez
  • Ha valaki nem vegetáriánus, akkor a 8-12 órás leves ilyenkor visszahozza a halottat is az életbe ! 🙂 Legalább is az öregek ezt vallották ! Marha lábszárból és csontból főzünk kis tűzön 8-12 órán át levest, a habját többször leszedjük és végül zöldséget főzünk bele. Érdemes nagyobb lábosban főzni, és aztán mélyfagyasztóban tárolni a maradékot! És természetesen a kocsonya is ide tartozik, bár hideg, de ha nem zsíros cupákokkal teli esszük, akkor jót tesz a kollagén állományunknak, ami ilyenkor fontosabb, mint nyáron, mert télen a kötőszöveteink is bemerevednek és kiszáradnak jobban.
  • Naponta többször szellőztessünk a lakásban, vagy zárt helységekben! A hideg (főleg a mínusz) elpusztít egyes kórokozókat, mikre nincs szükségünk! Pozitív ionok gyűlnek fel a zárt helységekben és emiatt könnyebben megbetegszünk.  Többet errről itt olvashatunk:         http://www.hu.freshcleanair.net/index.php/hu/?option=com_content&view=article&id=14:a-negat%C3%ADv-ionok-%C3%A9lettani-hat%C3%A1sa&catid=9:webshop&Itemid=494
  • Mozgás, szabadban levés. Tudom, hogy ilyenkor sokan nem szeretnek kimenni, hiszen hideg van, de a mozgás a szabad levegőn erősíti  az immunrendszerünket! A mozgás alapvető életszükségletünk, az izületeink, izmaink, szöveteink (fascia ) állapotának megőrzésére, gyógyulására elengedethetlen. A fascia (kötőszövet) hideg időben befeszül, kiszárad, emiatt sokkal több mozgásszervi problémát tapasztalhatunk, okozhatunk magunknak, mint nyáron. Ha mozgunk rendszeresen, nem történik meg a kiszáradás olyan nagy mértékben és a kollagén és elasztán rostjaink folyamatos kicserélődésben lesznek, újraképződnek.
  • A só szoba, sós inhalálás szintén jó, mert aapvetően a só gyulladás csökkentő.
  • Illóolajokkal való párologtatás is segít az immunrendszernek. A tiszta olajoknak van olyan hatásuk, hogy a kórokozókat semlegesítik. Belső használatra csak tiszta olajat használjunk és szakemberrel beszéljük meg mire mit szedjünk, vagy párologtassunk!
  • És természetesen a pihenés, relaxálás!  Ilyenkor a természet is befelé fordul, a növekedés megáll- pihen. Tanuljunk meg lelassulni, többet pihenni, korábban aludni menni és amikor lehet később kelni!  A kuckózás, könyvolvasás, meghitt beszélgetések szeretteinkkel vagy egy jó társasozás segít az örömhormonjainknak és azok pedig az immunrendszerünknek!
  • És nem utolsó sorban a meleg olajos talp-, test masszázst hálásan megköszöni a szervezetünk.
  • Szaunázásról: a finn szaunázást annak ajánljuk, akinek nincsenek szívproblémái vagy nagyon alacsony vérnyomása. Azoknak, akiknek magas a pulzusuk semmiképpen nem ajánlott ez. Az infra szauna azonban már nekik is jó( kivétel pacemaker), mert  a vérkeringést, pulzust kíméletesebben segíti. A kötőszövetekbe mèlyebben  hat, ezért az ilyen problémákra is ez a jobb.
  • Mindenképpen kíméljük és erősítsúk a veséinket ilyenkor, dörzsölgessük, masszírozzuk naponta többször! Végezzünk vese erősítő gyakorlatokat, légzéseket! A vese a kínai 5 elem tanában a víz elemhez tartozik, ami ilyenkor befagyhat és az életenergiánk áramlását gyengíti. 
  • A különféle gyógyteák fogyasztása, mint a hársfa, citromfű , bodza, kamilla ( 3 hétnél tovább ezt ne igyuk, mert hasmenést okozhat) sokat segít szintén!          

 Sok sikert a megerősödéshez!

Ajánlott termékek:

https://www.nics.eu/Default.aspx?felulet=oldal_termekek_mtp_immuno

Doterra olajok

Ha szeretnél bővebb tanácsot kérni, keress bizalommal:

Szommer Gabriella

+36304126177